Na uprawiane jakiego sportu się zdecydować?

Chcesz włączyć w swój plan dnia wysiłek fizyczny, ale nie wiesz na co się zdecydować? Osoby, które postanawiają ćwiczyć, najchętniej chciałyby uprawiać wiele dyscyplin naraz a to nie w cym rzecz. Chodzi o to, by wybrać jeden, ewentualnie dwa rodzaje aktywności fizycznej, takie, które przede wszystkim sprawiają nam radość. Bo sport ma być dużej mierze dobrą zabawą.

Zastanów się, co sprawia Ci większą przyjemność: ćwiczenie w samotności czy przebywanie z innymi i wzajemne motywowanie się? Jeśli wolisz ćwiczyć sama, idealnie nadają się do tego wizyty na basenie, jogging lub gimnastyka, którą możesz uprawiać w domu. Jeśli raźniej czujesz się w towarzystwie znajomych możecie zdecydować się na zakup odpowiednich karnetów i wspólnie chodzić na zumbę czy fitness. A może lubisz wyzwania, które wyzwalają potrzebę rywalizacji? Umów się ze znajomymi i organizujcie prowizoryczne zawody w pływaniu lub bieganiu. Możesz też zdecydować się na naukę tenisa ziemnego – jest to wprawdzie sport dosyć drogi, niewątpliwie daje też ogromną satysfakcję. Jeśli zaś lubisz stawiać na rzeczy wymagające i ryzykowne – rozważ wspinaczkę.

Uprawianie sportów nie ma być karą, tylko przyjemnością. Wybierz to, na co masz ochotę, kieruj się swoimi preferencjami. Nie zmuszaj się do biegania pięć razy w tygodniu tylko dlatego, że inni tak robią. Ćwicz w swoim własnym rytmie. Jeśli nie możesz przekonać się do formy ćwiczeń, choć wcześniej bardzo chciałaś ją uprawiać – nie przejmuj się tym i znajdź coś co będzie bardziej Ci odpowiadało.

Dodaj komentarz