Jak stracić zbędny kilogram?

Każda z nas chce prezentować się jak najkorzystniej, dlatego każdy dodatkowy kilogram staje się nie lada utrapieniem. Chciałybyśmy się pozbyć go od razu, najlepiej gdyby wystarczyła do tego jedna godzinna wizyta na siłowni. Zazwyczaj jednak dodatkowy kilogram nie poddaje się tak łatwo i pozbycie się go połączone bywa z dużym wysiłkiem. Jak pozbyć się go szybko i bez szkody dla zdrowia? Jak nie stracić motywacji do odchudzania?
Pierwszym, niezbędnym wręcz czynnikiem, który pozwoli zapanować nad wagą jest ustalenie właściwej diety. Żeby to zrobić musisz przyglądnąć się swoim dotychczasowym zwyczajom żywieniowym i wyeliminować te, które Twojej wadze nie służą. Warto zastąpić złe nawyki tymi pożądanymi, przykładowo możesz zmniejszyć tygodniową ilość posiłków spożywanych w restauracjach do dwóch, do pracy możesz szykować sałatki i kanapki zamiast korzystać z automatów lub jedzenia typu fast-food serwowanego w firmowej stołówce.
Pamiętaj, że nie wystarczy tylko zdrowe jedzenie. Również sport jest niezwykle ważny przy pozbywaniu się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Zacznij od prostych ćwiczeń, postaraj się biegać dwa lub trzy razy w tygodniu. Systematyczna aktywność fizyczna wpłynie, na przemianę materii, która po pewnym czasie poprawi się. Będziesz spalała więcej kalorii dbając jednocześnie o całe swoje ciało. Po zrzuceniu zbędnych kilogramów będziesz mogła cieszyć się wymodelowanym brzuchem.

Dodaj komentarz