Sport to zdrowie.

Sport to zdrowie. To hasło pokutuje od wielu lat i rzecz jasna jest w pełni uzasadnione, tak w znakomitej większości przypadków po prostu jest. Aby jednak mówić o wpływie wysiłku muzycznego na zdrowie, trzeba pamiętać, że może być pozytywny i negatywny. Kiedy negatywny? Wtedy, gdy negatywnie wpływa na choroby, które już mamy.

Uprawianie sportu można polecić każdemu, jednak nie każdy rodzaj sportu jest wskazany dla wszystkich. Przeciwwskazaniem są niektóre choroby lub kontuzje. Przykładów jest wiele. Problemy z sercem uniemożliwiają uprawianie sportów wysiłkowych, a problemy z układem kostnym, uniemożliwiają na przykład grę w piłkę nożną, gdzie bardzo łatwo o kontuzje.

Jaki sportu uprawiać?

Pamiętając o tych zasadach, przed rozpoczęciem uprawiania sportu, należy upewnić się, że jest to dyscyplina sportowa, która na nasze zdrowie będzie mała pozytywny wpływ. Jeśli mamy wątpliwości, możemy również polecić się lekarza, który jako fachowiec wypowie się na temat tego, czy daną dyscyplinę sportu możemy uprawiać czy też nie.

Sport jest ważny, jednak pod warunkiem, że jest wskazany. Upewniając się, jaki sport możemy uprawiać, działamy dla własnych korzyści. O tym trzeba wiedzieć i rozważnie podchodzić do spraw sportu.