Kolarstwo górskie. Trudnie i ciekawe.

Rowery górskie weszły do powszechnego użytku wiele lat temu. W Polsce znane są od około dwudziestu pięciu lat, może nieco dłużej. I obecne i te wcześniejsze, jak sama nazwa wskazuje, są jednośladami, które idealnie sprawdzają się w jeździe w trudnym i bardzo trudnym terenie. Skoro tak jest, warto się o tym po prostu przekonać.

Nie każdy próbował jazdy rowerem w trudnym terenie. Warto się na to zdecydować. Taka jazda to potężny wysiłek, ale i spora przyjemność. Bez względu, w jakich okolicach mieszkamy, możemy znaleźć jeśli nie tereny stricte górskie, to choćby trudne do jazdy ścieżki rowerowe i inne miejsca, w których będziemy mogli sprawdzić możliwości roweru górskiego, a co najważniejsze, naszą kondycje i nasze umiejętności.

Jeśli zdecydujemy się na taką jazdę, szybko przekonamy się, że jest bardzo męcząca, ale na pewno też niesamowicie pasjonująca. Pamiętając, że to jazda w trudnym terenie, gdzie o upadek po prostu nie jest trudno, powinniśmy zadbać o to by posiadać kask rowerowy, wskazane są również ochraniacze i dobry strój.

Jazda rowerem w trudnym terenie to nie jest jazda po gładkich ścieżkach rowerowych. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że będzie trudno, ale jednocześnie bardzo ciekawie.