Dyscyplinę sportu można zmienić.

Uprawianie sportu najczęściej sprawia nam wiele przyjemności, zdarza się jednak, że po dłuższym lub krótszym czasie uprawiania danej dyscypliny sportu może okazać się, że po prostu nam się znudziła. Co zrobić w tej sytuacji? To trudna chwila, w której stoimy przed niełatwym wyborem. Ćwiczyć nadal czy nie?

Można próbować na nowo zainteresować się dyscypliną, którą znamy. Zmienić miejsce uprawiania sportu, zwiększyć lub zmniejszyć częstotliwość treningów, lub dokonać innych zmian, które spowodują większe zainteresowanie uprawianą dyscypliną sportu. Czasami to się udaje i na nowo zaczynamy z energią i pasją uprawiać, dyscyplinę sportu. Czasami wystarczy zdać sobie sprawę z tego, jakie są plusy tej dyscypliny – to motywuje. Jeśli się tu nie uda, nie warto rezygnować z uprawiania sportu, tylko po prostu zmienić dyscyplinę na ciekawszą.

Zmiana dyscypliny sportu to w wielu przypadkach najlepsze rozwiązanie, z całą pewnością dużo lepsze od rezygnacji z uprawiania sportu. Jeśli więc czujemy, że uprawiana przez nas dyscyplina sportu powoli przestaje nas interesować, zastanówmy się, na jaką dyscyplinę możemy ją zmienić. Wybór jest bardzo duży, więc z całą pewnością znajdziemy dysyplinę, która nas interesuje i jest dla nas wskazana.