Mobilny trener personalny

Bieganie jest coraz popularniejsze. Jeszcze kilka lat temu widok biegacza na ulicy wzbudzał poruszenie. Dziś w drodze do pracy, z pracy czy na zakupy miejamy wielu amatorów joggingu. Sport ten stał się na tyle popularny, że jak grzyby po deszczy pojawiają się imprezy, na których można spróbować swoich sił. Obecnie niemal każde wydarzenie jest dobra okazją do zorganizowania zawodów – dni miasta, obchody rocznic, świat czy imprezy dobroczynne. Wiele firm płynąc z fala organizuje zawody i staje się sponsorem tytularnym.
Bez względu na motywację, dla biegaczy ważne jest to, że maja liczne okazje, żeby sprawdzić się w wyścigu. Jak jednak przygotować się do rywalizacji.
Wielu z biegaczy nie wyobraża za sobie aktywności fizycznej bez swojego smartfona. Okazuje się, że mobilne urządzenie może być personalnym trenerem i może przygotować nas do występu w półmaratonie czy biegu na dystansie 10 km. Wiele mobilnych aplikacji do śledzenia naszej aktywności fizycznej posiada opcję ustawiania celów czy asystenta treningów. Za pomocą aplikacji mobilnej możemy przygotować indywidualny plan treningowy. Jak wybrać tę najlepszą aplikację? To oczywiści kwestia gustu. Poza największymi tytułami na rynku aplikacji mobilnych ( jak Endomondo czy Runkeeper) niemal każdy producent sprzętu sportowego wypuścił swoją własna wersje oprogramowania do uprawiania sportu.